ibiza
Ibiza. Foto: Pixabay

Baleárské ostrovy, někdy též nazývané „Perly středomoří“, již po léta lákají turisty z celého světa. Toto souostroví ve Středozemním moři se skládá z několika ostrovů, z nichž nejznámější jsou Mallorca, Menorca a Ibiza. Právě tyto destinace zaplňují katalogy cestovních kanceláří a není se čemu divit. Necelých 200 km od Španělska najdete ráj na zemi, krásné pláže s bílým pískem a kouzelnou přírodu. Díky bohaté historii těchto území si přijdou na své i obdivovatelé kulturních památek. Pro mladé lidi vyhledávající zábavu je tu pak Ibiza, kde je nespočet barů a tanečních klubů. Na své si tu přijde opravdu každý.


Cesta na Baleáry

Na ostrovy se dostanete pohodlně leteckou dopravou. Samozřejmě můžete zvolit i dobrodružnou cestu autem, kdy v Barceloně nastoupíte na trajekt a čeká vás cca 180 km dlouhá trasa po moři. Trajekty jsou však dražší stejně tak jako doprava do Španělska přes drahé francouzské dálnice, proto doporučujeme zvolit cestu s nízkonákladovou leteckou společností, která je pohodlnější. Ještě cenově výhodnější je pak odlet z německého Norimberka či Lipska.

Baleáry spadají pod Španělsko, takže úředním jazykem je španělština, ale díky čilému cestovnímu ruchu se zde domluvíte bez problémů anglicky i německy. Co se týče nákupů, platit budete v eurech.

Mallorca – největší a nejznámější z Baleárských ostrovů

Na Mallorce najdete opravdu vše. Rušný noční život, kluby a restaurace. Zároveň ale i krásnou přírodu a rozlehlé pláže s průzračnou zářivě modrou barvou. Na ostrově bývá, zvlášť v sezóně, hodně turistů. Pokud si chcete najít vhodné místo na pláži, doporučujeme si přivstat. Pěkná je jižní pláž Platja Es Trenc s písečnými dunami, která je součástí přírodní rezervace. Nepůsobí tak přelidněně a je ideální pro rodiny s dětmi. Nejvhodnější místo pro nákupy je tu Passeig des Born v hlavním městě Palma de Mallorca. Noční život si pak plnými doušky můžete užívat ve městě Magaluf.


Související:  Poznáváme Andalusii: Córdoba je perlou jihu Španělska

Mallorca patří mezi opravdu luxusní destinace, služby i infrastruktura jsou zde na vysoké úrovni. Sever ostrova patří plážím, hotelovým komplexům a noční zábavě. Jih je spíše hornatý. Doporučujeme si pronajmout auto a objet více míst, ať si najdete to, které vyhovuje vám.

Užijte si klid na Menorce

Menorca se pyšní nádhernými plážemi s bílým pískem, které jsou lemované skalami z vápence. Ostrov má opravdu bohatou vegetaci. Nachází se zde několik přírodních rezervací a platí tu například zákaz stavby výškových budov. Příroda je na Menorce všudypřítomná a na prvním místě. Doporučujeme navštívit hlavní město Mahon, největší přírodní přístav v Evropě. Z pláží je nejkrásnější Son Bou s tyrkysovým čistým mořem na jihu ostrova.

Ibiza v rytmu hudby

Určitě jste slyšeli o Ibize, o ostrově zábavy, kde lidé protančí celé dny a noci. Pokud jste přijeli z tohoto důvodu, navštivte čtvrť La Marina. Nenechte se však zmást, kromě diskoték a barů zde najdete i krásné pláže a starobylé památky. Milovníci kulturních památek si nenechají ujít návštěvu hlavního města Eivissa a její historickou čtvrť Dalt Vila. Doporučujeme také zavítat na Hippy trhy v Punta Arabí, kde budete okouzleni velkým počtem stánků. Po výletech a nákupech si pak jeďte odpočinout na nejdelší pláž Playa den Bossa.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts