Káva do kapsy
Foto: kavadokapsy.cz

Milujete kávu? A už jste se setkali s nejnovějším hitem její přípravy v extrémních podmínkách?Je to již pár let, co se na trhu objevila káva balená v malých filtračních sáčcích, jejíž obliba poslední dobou raketově roste. Popularitu nabírá zejména mezi rybáři, trampy, turisty a dalšími milovníky dobré kávy, kteří se věnují outdoorovým aktivitám.


Asi nejznámějším českým dodavatelem takovéto kávy je dnes Káva do kapsy, kde si můžete vybrat z několika druhů kávy podle původu, intenzity nebo aroma. A komu ani to nestačí, v této pražírně chystají pravidelné sezónní speciality. Jestli vyrážíte na hory – zkuste si přibalit jejich speciální edici Zimní s chilli a zázvorem.

Káva do kapsy
Foto: kavadokapsy.cz

Proč je tato káva tak oblíbená? Ze dvou důvodů:

Ten první – rychlost a jednoduchost. Příprava takové kávy je opravdu jednoduchá. Vyndáte z kapsy nebo nebo batohu malý filtrační sáček, utrhnete jeho vršek a roztáhnete jeho šikovná ouška. Za ty sáček zaháknete v hrnečku nebo pohárku. Pak už stačí jen 150ml horké vody, kterou pomalu proléváte filtračním sáčkem. Za minutu za dvě je hotovo.

A druhý důvod? Ten uspokojí zejména příznivce kvalitní a čerstvě pražené kávy.


Na rozdíl od různých instantních káv a kávovin, mnohdy kombinovaných s různými náhražkami mléka si takto připravíte OPRAVDOVOU kávu. Ta je vždy čerstvě upražená a namletá na takovou hrubost, aby se její filtrací dosáhlo co nejlepší chuti a vůně.

Jak říká Matěj Machač, zakladatel této rodinné pražírny “Káva do kapsy” a velký propagátor dobré kávy všude a za všech okolností: „Původně jsme si chystali sáčky pouze pro sebe, ale odezva našeho okolí na filtrační sáčků nás překvapila. Dnes připravujeme několik druhů – od 100% arabiky přes různé mixy káv z Etiopie, Panamy nebo Brazílie. Naším šlágrem je ale jednoznačně DeeBee – vyvážená kombinace tří druhů kávových zrn, která vás díky brazislké Robustě „nakopne“ do nového dne a Arabika z Guatemaly zařídí, že váš požitek z kávy bude jemný a pohodový. Kávu si připravíte opravdu kdekoli – v lese, na horách, v karavanu nebo na chatě. Často ji využívají také hotely a penziony pro potěchu svých hostů v pokojových minibarech.“

Káva do kapsy

Už se vám sbíhají sliny?

S Kávou do kapsy se můžete setkat v mnoha obchodech jako doplňkové zboží třeba v outdoorových speciálkách nebo v rybářských potřebách. Hledejte charakteristického klokana na obalu nebo se mrkněte na eshop www.kavadokapsy.cz.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Komentáře (1):

  1. Už jsem vyzkoušel a mohu jen doporučit. Káva je fakt skvělá a za ě minuty hotová. Mám v kapse na každém vandru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *