ufo
Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

V ruské oblasti kolem uralské řeky Molebka dochází často k opravdu podivným událostem. Přelétají nad ní záhadná světla, objevují se zde různé geofyzikální anomálie, lidem se v jejím okolí zhoršuje zdravotní stav a dokonce jsou v tomto místě hlášena podivná setkání s neznámými bytostmi.


Zvláštní události v Molebském trojúhelníku

První neobvyklé události byly v Molebském trojúhelníku, jak této oblasti přezdívají místní obyvatelé, zaznamenány již v 19. století. Místní rodiny a farmáři začali vídat létající světla a objekty. Někteří z nich se prý dokonce setkali s neznámými bytostmi.

Lidé zde rovněž pociťovali různé zdravotní potíže – bolesti hlavy, zvýšenou tělesnou teplotu a dokonce nevysvětlitelné pocity strachu, při kterých cítili přítomnost čehosi velmi zvláštního.

molebka
Molebka, na první pohled obyčejná uralská vesnice. Foto: const_st, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Místní obyvatelé se brzy začali obávat, že je oblast domovem démonů, nebo že je dokonce bránou do samotného pekla. Ve 20. století však začaly přicházet na řadu první pokusy o logické vysvětlení těchto jevů.


Na scénu přicházejí vědci

Netrvalo dlouho a brzy se o oblast začali zajímat vědci. Ti potvrdili, že se v okolí vyskytují geofyzikální anomálie. To znamená, že různé měřené parametry vybočovaly bez zjevného důvodu z normálních hodnot. Navíc v místě nefungovaly kompasy, radiové vysílače a později ani mobilní telefony.

V 80. letech 20. století se oblast rozhodl prozkoumat také permský geolog Emil Bachurin. Ten během expedic, na kterých byl doprovázen svou výpravou, objevil něco vskutku zajímavého – 62 metrů široký kruh, který jako by tam zanechalo jakési plavidlo po přistání. Samotní členové této výpravy údajně na vlastní oči pozorovali hned několik přelétajících objektů.

To však není zdaleka vše. I další vědci se v Molebském trojúhelníku setkali s podivnými jevy. Například ruský jaderný fyzik Pavel Gladyshev, který byl vůči všem těmto tajuplným příběhům zprvu dost skeptický, viděl po nebi letět jakousi kouli vyzařující paprsky.

Že by mimozemské letiště?

Ruský badatel Timur Ivancov zjistil, že místní obyvatelé vypozorovali neuvěřitelnou, možná až trochu děsivou přesnost, s jakou se tam létající objekty vyskytují. Téměř jako linková letadla na letišti.

Ačkoliv se tato teorie může zdát poněkud přehnaná, pravda je, že dodnes vlastně nevíme, co se v dané oblasti děje. Docela možné je také vysvětlení, že ji Rusko využívá jako jakousi testovací zónu, ve které provádí tajné experimenty.

Ať tak či onak, podobných míst po světě existuje více. Ať už se jedná o oblast 51, nebo méně známou zónu ticha v Mexiku. Všechna tato místa mají jedno společné – dějí se zde zvláštní věci, které nelze zcela vysvětlit. Jsou všechny tyto nevysvětlitelné události jen výplodem lidské fantazie, nebo se zkrátka na některých místech na Zemi skutečně děje něco záhadného?

Zdroje: molebka.ru; weirdrussia.com


Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *