Kroupy na dálnici A8 v Německu
Kroupy na dálnici A8 v Německu. Foto: Petr Kutka, Svetobeznik.info

Rozmary letošního počasí neberou konce. O tom se mohli přesvědčit také řidiči na německé dálnici A8, která spojuje Mnichov a rakouský Salcburk. Nedaleko města Irschenberg se v pondělí 26. července večer prohnala bouře se silným krupobitím. Na dálnici zůstala silná vrstva několika centimetrových krup a okolní krajina se zahalila do zlověstného bílého závoje.


Podle německého deníku Bild zasahovali hasiči zejména v okrese Oberallgäu, kde museli odčerpávat vodu ze sklepů. Celkem vyráželi asi ke 150 případům. V bavorském městě Rosenheim byl v podvečer spuštěn poplach varující před bouří a možnými rychlými povodněmi.

Meteorologové v pondělí odpoledne varovali, že jižní Bavorsko mohou zasáhnout přívalové deště se srážkami až 40 litrů na metr čtvereční, krupobití a silný vítr.

Bouřka zastavila provoz na dálnici A8, kde se v blízkosti Irschenbergu vytvořila několikakilometrová kolona. Povrch dálnice pokryla několikacentimetrová vrstva ledu a krup, které několika vozům poničily karosérii. Počasí také zkomplikovalo vlakovou dopravu. Spojení mezi Mnichovem a Salcburkem bylo na několik hodin přerušeno kvůli popadaným stromům. Bouře si naštěstí nevyžádala žádné oběti ani zraněné.


K velkému krupobití došlo včera také v severní Itálii, kde masivní kroupy zastavily provoz na dálnici A1 a poničily stovky aut.

Galerie:

 Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *