Drážďany
Foto: Svetobeznik.info

Drážďany se nachází blízko našich hranic. Konkrétně z Prahy je to pouhých 150 km, můžete je tak navštívit i v rámci jednodenního výletu. A je zde co obdivovat. Už jen skutečnost, že po bombardování v roce 1945 vstalo město jako bájný Fénix z popela, láká tisíce turistů z celého světa.


Hurá za nákupy

Mnoho Čechů jezdí pravidelně do Drážďan za nákupy. Jak je obecně známo, v Německu seženete kvalitní zboží za rozumné ceny. Velmi populární je velké nákupní centrum Centrum Galerie na Prager Strasse.

Klasikou a lákadlem jsou v adventním čase vánoční trhy v Drážďanech, které byly poprvé konány v roce 1434 a jsou v Německu nejstarší. Na náměstí Altmarkt tak můžete zažít tu pravou vánoční atmosféru se svařeným vínem v ruce a obdivovat přitom vyzdobené ulice a osvětlené památky. Přes rok se zde ale také konají klasické trhy, jarmarky a poutě. Mimochodem, na některých trzích seženete skutečné antikvariátní skvosty nebo originální dekorace.

Související:  Opravdový Berlín poznáte mimo turistické cíle. Vydejte se do Mauerparku, kde mimo jiné narazíte na zbytky Berlínské zdi

Jaké památky navštívit

Zcela jistě barokní stavbu Frauenkirche (kostel Panny Marie). Právě při bombardování Drážďan v roce 1945 byl tento chrám zčásti zničen a následně znovu postaven po sjednocení Německa. Je obdivuhodné, že každý kousek stavby byl zaevidován a pomocí počítačových technik instalován do novostavby. Tato technika je neuvěřitelně složitá, nicméně byl díky ní kostel během dvanácti let z 45% vystaven z původních dílů.


Za návštěvu určitě stojí i monumentální a největší chrám Saska, Hofkirche (Katedrála Nejsvětější Trojice). Na první pohled vás jistě zaujme 78 soch na fasádě, které představují svaté osobnosti. Obě zmíněné památky spojuje ulice Augustusstrasse, která je jednou z nejrušnějších v celých Drážďanech. Proslavil ji takzvaný knížecí průvod, což je 102 metrů dlouhý obraz složený z více jak 25 tisíc malých porcelánových kachlíků.

Klasikou je galerie Zwinger, což je komplex barokních budov na Starém městě. Možná jej znáte pod přezdívkou „německý Louvre“. Nejslavnější je zde Obrazárna Starých mistrů, kde si můžete prohlédnout největší díla světových malířů. V komplexu lze rovněž obdivovat i nejhezčí sbírku porcelánu na světě či historické přístroje v Matematicko-fyzikálním salonu.

Související:  Regensburg - jednodenní výlet nebo pohodový víkend v Bavorsku

Zámek Pillnitz postaven ve stylu čínské architektury je dalším pokladem města. Vnitřní dvůr má rajskou zahradu a kolem jsou tři budovy. Vše je přístupné veřejnosti, navštívit můžete i zdejší muzeum a zámecký park s oranžérií. Palác patří rodu Wettinů, jež se těší vysokému společenskému postavení.

Pokud jste mladí a máte rádi zábavu, zamiřte do čtvrti Neustadt. Najdete zde mnoho hospod, kaváren, galerií, obchůdků a hudebních klubů. Zábavu můžete najít i na hladině Labe, kterou brázdí kromě moderních lodí i historické parní lodě. Je možné zde uspořádat oslavu a v klidu se najíst a napít.

Kam za dobrým jídlem

Pokud chcete zažít trochu luxusu, zajděte na dobré jídlo do špičkové vyhlídkové restaurace Luisenhof nacházející se v lepší čtvrti Loschwitz. Můžete si vybrat mezi zaskleným prostorem či terasami v případě hezkého počasí. Máte rádi víno? Pak jste v Drážďanech správně. Vede zde totiž vinná stezka, například přes zámek Wackerbath.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts