Hoia Baciu
Foto: Cristian Bortes, CC BY 2.0, Flickr

Není snad nikdo, kdo by si v souvislosti s Rumunskem nevzpomněl na hraběte Drákulu. Ovšem Transylvánie může nabídnout více strašidelných míst, než jen to jedno nejznámější. Jedním z nich je děsivý les Hoia Baciu, kde ani stromy nerostou tak, jak byste předpokládali.


Nejděsivější les na světě

Les Hoia Baciu se nachází kousek od města Kluž v Transylvánii. Ne nadarmo se mu říká nejděsivější les na světě. Přitahuje rumunské čarodějnice, turisty se zálibou v tajemnu, ale také ty, kteří se jej snaží očistit od temných sil.

Ztracený pastýř i UFO

Název Hoia Baciu dostal les po pastýřovi, který se tu kdysi ztratil se svým stádem čítajícím 200 ovcí. Les proslavil v nedávné minulosti, roku 1968, Emil Barnea. Vojenský technik v něm vyfotil něco, o čem tvrdil, že vypadá jako UFO vznášející se nad lesem. Možná by tato zpráva nevypadala jako nic moc senzačního. Létající objekty lidé nahlašují po celé Zemi, někdy jen proto, aby na sebe upozornili. Nicméně zrovna Barnea by ve své době pravděpodobně o podobnou pozornost, pokud by nebyla podložená něčím skutečným, nejspíše nestál.


Tehdejší komunistická vláda nenahlížela na cokoliv zavánějícího vírou v nadpřirozeno vlídně, naopak to považovala za znak šílenství a případně pokus o sabotáž státu. Barnea svým oznámením o létajícím objektu přišel o práci v zemi, která nenabízela žádnou podporu nezaměstnaným.

Podivné pocity i stromy

V dnešní době uvádějí návštěvníci Hoia Baciu zvláštní pocity – nevolnost, zdání, že je někdo sleduje, úzkost a také nefunkčnost elektroniky. Někteří poukazují na přítomnost ektoplazmy.

Stromy v této lokalitě nerostou běžným způsobem. Často spíše cik-cak nebo ve spirálách, ve směru hodinových ručiček. Tyto neobvyklé fenomény se zatím nepodařilo vysvětlit.

Tajemné příběhy

Průvodce lesem Alex vypráví různé pověsti, které se tradují mezi lidmi. Například se tu prý měla ztratit pětiletá dívka, jež se o rok později znovu objevila v naprosto stejném oblečení i věku. Na fotografiích se také někdy objevují postavy duchů, jeden z nich by měl mít na sobě tradiční oblečení typické pro severní Rumunsko.

Alex v lese dvakrát přespal. Poprvé to bylo se svými přáteli ve stanu, přičemž je ze spaní budil podivný zvuk pocházející snad od koně nebo velkého jelena. Vždy, když se podívali ven, nic nespatřili.

Podruhé spal v houpací síti, aby si na zvuky trochu více “posvítil.” Ovšem moc dlouho tam nezůstal, netopýr mu totiž z ničeho nic vrazil přímo do obličeje. V roce 2015 vydal Alex společně se svým přítelem Mariusem dokument o strašidelném lese Hoia Baciu, jež se stal hlavně v Japonsku hitem shlédnutým 20 miliony diváky.

Galerie:Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Mezi její oblíbená témata patří netradiční historické události či neobvyklá místa.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Mezi její oblíbená témata patří netradiční historické události či neobvyklá místa.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *