slepice
Foto: Pixabay

Drůbeží maso je zřejmě nejvíce konzumovaným druhem. Slepice ani krůta nikoho příliš nenadchne jinak, než právě jako zdroj potravy. Jedná se však o degradaci tohoto typu zvířat, vždyť to právě oni jsou prý prokazatelnými příbuznými opeřených dinosaurů.


Dinosauři vymřeli, něco po sobě ale nechali

Verzí o tom, proč tito kdysi vládci světa vyhynuli, je nespočet. Faktem ale je, že zmizeli. Příroda, tragédie či náhoda je zkrátka vypudily a otevřely prvenství na tomto světě druhům jiným. Na vrcholu postupně stanul člověk, který si své prvenství hrdě uvědomuje a často jej smutně zneužívá.

Za masožravce lze brát většinu lidské populace. Jen hrstka z nás ze svého osobního přesvědčení vzdoruje přirozeným pudům a maso nahrazuje čistě rostlinou stravou. V našich kruzích převládá hovězí maso původem z krav, vepřové z prasat, nejčastějším a nejoblíbenějším je však zřejmě maso drůbeží.

Drůbež dnes běžně chováme právě za účelem konzumace jejich masa. Málokdo, kdo si doma chová slepice či další kur, však vzpomene na fakt, že má jít o hrdé následníky dinosaurů.


Ptáci jako následníci pravěkých gigantů

Ani to, jak přesně se vyvinul člověk, ve skutečnosti nevíme. Existuje řada hypotéz, více či méně přijímaných. Za to u ptáků je to jiné, ti jsou bráni za přímé potomky dinosaurů, kteří kdysi dávno létali v oblacích a byli současníky třeba známého Tyrannosaura rexe.

DNA v krvi po svých slavných předchůdcích mají údajně všichni ptáci, liší se jen podíl DNA v těle. Podle britských odborníků jsou to právě kuřata a krůty, jejichž krevní základ se nejvíce podobá dinosaurům.

Nejen dávnověcí opeřenci, ale i příbuzní T-Rexe?

To, že jsou ptáci přímými nástupci určité skupiny dinosaurů, je vcelku přijímaným faktem. Některé studie je však směřují nejen k opeřeným dinosaurům, ale říkají, že v sobě nesou pozůstatky i samotného Tyrannosaura rexe. Jednat se má právě o kuřata, ale údajně také o pštrosy.

A tak, až si budete chystat další chutný pokrm v podobě křehoučce opečeného kuřete nebo budete odhánět onu hloupou slepici, co se vám dostala do cesty, vzpomeňte si, že její kořeny zřejmě sahají hodně daleko a že její předchůdci sice také nebyli nikterak chytří, za to historicky významní dinosauři.

Věřit vs. opovrhovat?

Samozřejmě, že takovýchto studií proběhlo a nadále probíhá celá spousta. Nikdo ze slepice nedělá vrcholný pozůstatek pravěku. Jde spíše o to, uvědomit si, že i ty nám dnes nejpodřadnější druhy zvířat za sebou mají dlouhou cestu vývoje, který i z nich dělá kus historické evoluce.Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *