ostrov panenek
Foto: Eneas De Troya / CC BY

Mexiko je státem se silným vztahem k paranormálnu a magické obřadnosti. Jeden z jeho ostrovů tak pokrývají stovky a stovky panenek, neboť místní správce věřil, že jejich přítomnost upokojí neklidnou duši utonulé dívenky.


Ostrov panenek v Mexiku

Ostrov Isla de las Muñeca se nachází zhruba třicet kilometrům od Ciudad de México, hlavního města Estados Unidos Mexicanos, státu nám známému zkráceně jako Mexiko. Tento ostrov většinu domorodců nikdy nijak zvlášť nelákal. Místo toho se stal domovem obrovského množství panenek, které tu celé roky zavěšoval muž jménem Don Julian Santana Barrera.

Z ostrova se stalo ponuré místo, plné znetvořených panenek, jimž jejich sladký pohled sebral vliv počasí. Visí tu však i samotné nožičky, ruce nebo hlavy panen. Některé exponáty svým vzezřením děsí i svou původní nijak nezničenou podobou. Nepřirozené pohledy, pootevřená ústa s nevyřčenou otázkou na rtech a atmosféra, která zrodila řadu povídaček.

Související:  Dušičky po Mexicku. Svátek mrtvých je veselý a divoký rej

Legendy časem přikrmované

Verzí toho, co se na ostrově stalo a dodnes děje, vznikla v průběhu let celá řada. Hlavní dějová linie se však jeví být zhruba stejná. Muž jménem Don Julian Santana Barrera vylovil kdysi na břehu ostrova tělo malé dívky. Byla zřejmě z okolí, snad si hrála nešťastně blízko vody a její topící se tělo odvál proud až sem.


Za nejasných okolností se muž rozhodl na toto pietní místo zavěsit panenku. Možná i tu vylovil nedlouho po dívce, možná ji vyštrachal kdesi mezi věcmi, nostalgicky schovanými ještě z dětství. Důvodem tohoto činu měl být duch malé dívky, který nepřirozenou smrtí zůstal spojen s místem tragédie. Ten děsil každého, kdo se k ostrovu přiblížil. Don Julian však k oné ztrápené duši zřejmě přilnul. Jeho samota a odcizení od okolního světa pravděpodobně vytvořily pouto, které dávalo jeho životu smysl.

A tak začal sbírat další a další panenky a rozvěšoval je po celém ostrově. Údajně měly sloužit pro potěšení mrtvé dívenky, která by si jinak neměla s čím hrát. V průběhu let se z koníčku stala až posedlost. Jednoho dne byl i on nalezen mrtvý, utopil se na místě, kde před desítkami let našel dívčí tělo. Zemřel snad v zatemnění mysli, nebo v důsledku své neutuchající snahy zaplnit panenkami i tu nejzrádnější větev?

Související:  Los Cabos: mexický konec světa, kde se poušť setkává s mořem

Anebo došlo k naplnění další z mnoha verzí, podle které panenky neměly potěšit ztrápenou duši, ale uchlácholit zlo, které se na ostrově zabydlelo. Dodnes se totiž hovoří o negativní energii i zvláštních úkazech, které se tu údajně dějí.

Dům oběšených panenek v Čechách

Jak to tak bývá, duchařská legenda sem začala lákat mnohé dobrodruhy, kteří byli ochotni vynaložit nemalé úsilí i jmění, aby se sem podívali.

Netřeba ale cestovat až do Mexika, i u nás se jedno takto podivné místo nachází. V obci Rváčov, spadající pod Hlinsko, stojí dům, jehož majitelem je kontroverzní Lubomír Votava. Dům i jeho blízké okolí jsou poseté různě zavěšenými či posazenými panenkami. Jejich účel se ale nepojí k žádné neklidné duši ani k tragické události. Jak sám Votava říká, z panenek čerpá pozitivní energii.

Galerie:

Zdroj: isladelasmunecas.com


Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *