Nemocnice Changi
Foto: Gary Danvers Collection, CC BY-NC-SA 2.0, Flickr

Singapurská nemocnice Changi původně vůbec nesloužila jako nemocnice, ale jako vojenská základna a zajatecký tábor. Právě proto se v ní podle mnohých nachází temné síly, kvůli kterým přestali pacienti nemocnici navštěvovat.


„Nemocnice“, ve které byli váleční zajatci mučeni k smrti

Nemocnice byla postavena roku 1935, aby sloužila britskému královskému letectvu. V té době vlastně ani nebyla nemocnicí, ale spíše vojenskou základnou. Když byl pak v letech 1942-1945 Singapur okupován Japonci, padla jim do rukou právě i „nemocnice“ Changi. Japonsko ji začalo využívat jako zajatecký tábor pro britské vojáky i všechny ostatní nepřátele.

V budově však nebyli zajatci pouze drženi, ale údajně také mučeni. Říká se, že nejeden voják zde byl umučen až k smrti. Podle některých verzí těchto příběhů to zacházelo tak daleko, že Kempeitai (tajná japonská policie za 2. světové války) zde dokonce nabodávala a následně vystavovala useknuté hlavy zajatců na kůlech.

Související:  Strašidelné Chorvatsko - Ostrov duchů, chorvatský upír a dům hrůzy

Pravdou však je, že informace o probíhajícím mučení, natož nabodávání hlav na kůly, nejsou nijak podložené. S jistotou víme jen to, že Changi opravdu sloužila jako zajatecký tábor, zároveň ale i jako zdravotnické zařízení pro japonské raněné vojáky. Nicméně množství paranormálních jevů, které se podle mnoha svědků v nemocnici nachází, má tyto děsivé historky potvrzovat.


Nemocnice musela být nakonec uzavřena

Po skončení války se budova vrátila Britům a konečně se z ní stala očekávaná nemocnice. I nadále však sloužila především ozbrojeným silám, které potřebovaly zdravotní péči. Nicméně mnoho pacientů i zaměstnanců nemocnice začalo hovořit o děsivých zvucích ozývajících se v budově během noci. Někteří prý vídali dokonce bezhlavé lidské postavy v britských uniformách.

Tyto děsivé historky se velmi rychle šířily a pacienti se začali nemocnici raději vyhýbat. Nakonec musel být celý areál roku 1997 uzavřen. Veškeré služby byly přesunuty do blízké nemocnice Toa Payoh, která se stala novou nemocnicí Changi. Stará budova tak zůstala opuštěná, což jí na tajemnosti a strašidelnosti ještě přidalo.

Související:  Domažlická záhada. Stávala zde nemocnice, ve které strašilo?

Setkání s duchem se údajně podařilo i nafilmovat

V průběhu let se nemocnice značně proslavila a dnes je světově známá jako jedno z nejděsivějších míst, čímž začala lákat paranormální nadšence. Lidé, kteří nemocnici navštívili, popisovali kromě již zmíněných zážitků také setkání se stínovými lidmi, postavami ve vězeňském oblečení, zakrvácenými vojáky přecházejícími po chodbě, nebo malým chlapcem, který jen sedí a zírá do zdi. Někteří lidé popisují také nevolnost a podivný pocit, který nastal, jakmile do nemocnice vstoupili.

V roce 2010 byl v areálu nemocnice natočen také film s názvem Haunted Changi. Filmový štáb během natáčení hlásil všelijaké nevysvětlitelné zážitky. Od hlasitých zvuků, přes setkání s jakousi ženou s černou aurou, až po kontakt s čímasi neviditelnýma rukama. Štáb dokonce tvrdil, že se jim jednoho ze stínových lidí podařilo zachytit i na kameru. Tento záběr prý nechali i ve finálním filmu.

Plány na proměnu děsivé budovy zatím selhaly

V roce 2006 byl areál pronajat společnosti Bestway Properties, která chtěla opuštěnou budovu přeměnit na luxusní letovisko. Z tohoto plánu však brzy sešlo, oficiálně kvůli nedostatku financí, avšak mnozí mají podezření, že na vině byly právě ony paranormální jevy. Místo přestavby byla celá nemocnice oplocena a do jejího okolí se rozmístily bezpečnostní kamery, aby se na pozemek nikdo nedostal. To ale samozřejmě některé odvážlivce stejně neodradilo.

V roce 2021 vznikl návrh na přeměnu nemocnice na hvězdnou a leteckou pozorovací observatoř. Tento nápad sice zatím nebyl zrealizován, nicméně je pravděpodobné, že se dříve či později stará nemocnice promění. Ať už na hvězdnou observatoř, bytové prostory, nebo se zkrátka zbourá. Stará a nadpřirozenými historkami protkaná budova nemocnice je totiž jakousi černou ovcí v jinak krásném a moderním Singapuru.

Galerie:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *