vražda se smajlíky
Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Vraždy vzniklé za vypjatých okolností se i možná dají pochopit. Člověk je v afektu schopen hrůzných věcí, kterých později lituje. Naproti tomu motivy sériových vrahů jsou vskutku děsivé. Činy většinou pečlivě připravují a často je i precizně provádějí. Pachatel tak dává světu najevo, že naprosto postrádá jakékoliv běžné lidské emoce. Mezi podobně fascinující a mrazivé případy patří takzvané vraždy se smajlíky.


Začalo to v roce 1997

Vraždy se smajlíky začaly zřejmě roku 1997. Student americké Fordhamské univerzity, Patrick McNeill, jednoho dne odešel z baru Dapper Dog v New York City a zmizel. V baru mu zřejmě nalili alkohol, přestože ještě nedosáhl 21 let. Patrickovi se v podroušeném stavu udělalo špatně, běžel tedy zvracet na toaletu a poté odešel ven čekat na odvoz domů. Kamarád, který ho měl vyzvednout, se patrně nedostavil, protože byl Patrick naposled zahlédnut, jak kráčí směrem k zastávce metra, následován jakýmsi záhadným náklaďákem.

Případ dostal na starost detektiv Kevin Gannon. O měsíc později bylo Patrickovo tělo objeveno, jak plave v řece East River. Koroner konstatoval smrt utopením zřejmě v souvislosti s požitím velkého množství alkoholu. Gannon se tímto vysvětlením nespokojil a přišel se svou vlastní verzí událostí. Na těle Patricka se totiž nacházely znaky spoutání a traumatu. Zdálo se, že byl mrtvý, než ho někdo hodil do řeky. K detektivovi Gannonovi se do týmu přidal ještě jeho kolega Anthony Duarte a profesor trestního práva Lee Gilbertson. Všichni tři totiž věřili, že se za příběhem nešťastného Patricka skrývá více, než se na první pohled zdálo.

Související:  Hotel Cecil a jeho tajemná historie. V budově umírali lidé za podivných okolností a bydleli v ní vrazi

Od té doby se více než 20 let toto trio snaží shromažďovat důkazy, které by podpořily jejich hypotézu, jež říká, že Patrick byl první obětí vrahů se smajlíky.


Smajlík poblíž nálezu mrtvých

Detektivové si při vyšetřování jednotlivých a přibývajících případů utopených mladíků všimli, že se na mnoha místech v dohledné vzdálenosti objevoval roztomile se usmívající obličejík namalovaný na zdi či jiném povrchu. V této chvíli získali přesvědčení, že může jít buď o sériového vraha či skupinu vrahů. Od roku 1997 totiž došlo podle webu Oxygen k nálezům stovek těl mladíků zemřelých za nejasných okolností, a to v 25 městech v 11 různých státech USA. Velké množství z nich byli slibní studenti a sportovci.

New York Post zmiňuje, že některé malby smajlíků měly také rohy, přičemž byly nalezeny na 22 místech činu v pěti státech USA – Ohiu, Pensylvánii, Indianě, Wisconsinu a Iowě.

Policie v USA
K nálezům těl za nejasných okolností došlo po celých Spojených státech. Foto: Pexels

Někteří vyšetřovatelé přesto teorii o smajlících odmítli, protože každý z nich měl jiný tvar, způsob provedení a velikost. Dalším důvodem nenahrávajícím této teorii je také fakt, že právě malování smajlíků je velmi populární, tudíž se mohou vyskytovat na hodně místech nezávisle na nálezech těl. Duarte ale v rozhovoru pro CNN v roce 2008 řekl, že vrah se takto v podstatě vysmívá policii.

Dodnes tedy nebylo potvrzeno, zda šlo opravdu o sériového vraha či vrahy. Hrůzné události se ale v roce 2020 staly inspirací pro horor Smiley Face Killers, pro který napsal scénář Bret Easton Ellis, jež se podílel také na hororu Americké psycho.



Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Mezi její oblíbená témata patří netradiční historické události či neobvyklá místa.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Mezi její oblíbená témata patří netradiční historické události či neobvyklá místa.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *