kapverdy
Foto: Pixabay

Ještě před několika lety byly Kapverdy chudým souostrovím, které nebylo turisty takřka vůbec vyhledáváno. Místní obyvatelé si však postupem času začali uvědomovat, jaká turistická lákadla jejich domov skýtá a v současnosti je možné označit Kapverdy za mimořádně lákavou destinaci, jejíž oblíbenost lze srovnat s Kanárskými ostrovy.


Černé a bílé písečné pláže jsou ozdobou Kapverd

Kapverdy tvoří deset ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Největší turistickou atrakcí jsou potom jejich půvabné černé i bílé písečné pláže, zvláště na ostrovech Sal a Maio. Jejich odlehlost od civilizace z nich dělá přímo ideální místo k relaxaci a odpočinku. Teplé moře a velké vlny vábí stále větší počet milovníků surfingu, kteří si na své přijdou hlavně na pláži Ponta Preta na ostrově Sal, kde si mohou prkno i pronajmout.

Kapverdská kuchyně je nejen chutná, ale i mimořádně zdravá

Po cestě z pláže by bylo hříchem nevyzkoušet některou z místních kulinářských specialit. Hlavně jedlíci ryb a mořských plodů se budou cítit na Kapverdách jako v ráji, když na jejich talířích skončí nejen čerstvý tuňák nebo chobotnice, ale i mimořádně chutný grilovaný humr. Ochutnat lze i národní jídlo s názvem cachupa, které se připravuje z kukuřice, fazolí, rybího nebo vepřového masa, sladkých brambor a zelí.

Geografická poloha Kapverd pak napovídá, že nouze tu nebude ani o tropické ovoce typu banánů, kokosů nebo manga, přičemž domorodci je umí upravit na řadu různých způsobů. Chutné pokrmy lze spláchnout některým z místních domácích vín.


K oblíbeným výletům patří výstup na Pico do Fogo i návštěva solných dolů

Dovolená na Kapverdách nemusí být celá strávena jen odpočinkem u moře. Dá se zpestřit kupříkladu pěším výstupem na Pico do Fogo, což je nevyšší hora s výškou 2 299 metrů. Jedná se o vulkán, a proto je lepší využít služby některého z místních průvodců, jenž v angličtině poskytne řadu zajímavých informací a současně garantuje bezpečnost účastníků výletu. Jiným častým cílem turistů jsou starověké solné doly na Pedra de Lume. Toto seskupení solných plání lze obdivovat v jeho modrých, růžových a zelených barvách podle stupně tvorby soli.

Při sjednávání dovolené si dávejte pozor na platnost pasu

Tento turistický ráj je pro Čechy poměrně lehce dosažitelný, je zde možné přistát již po šesti hodinách letu. Pro cestu na Kapverdy je vyžadován cestovní pas, který bude mít platnost ještě šest měsíců po návratu, jinak vás na toto souostroví nepustí. Nezbytné je rovněž vízum, které solidní cestovní kancelář za své klienty vyřídí, případně je o něj možné žádat na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně. Mezi klady Kapverd patří rovněž skutečnost, že je zde jen minimální kriminalita a není třeba se obávat ani výskytu nebezpečných zvířat.

Galerie:Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2016. Vystudovala archeologii, ale zajímá se v podstatě o veškeré obory, které spadají do skupiny humanitních věd. Mezi její preferovaná témata, která jsou úzce spjata s jejími koníčky, patří gastronomie, přírodní a kulturní památky, historické události, literatura, flóra a fauna.

Similar Posts