silnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Děsivé úkazy, dům obestřený kletbami a k smrti vystrašená utíkající rodina. To je klasický scénář, na kterém je založeno mnoho hororů. Není to ale až tak dávno, co se něco podobného mělo stát ve skutečnosti. Roku 2009 v americké Oklahomě záhadně zmizela tříčlenná rodina. Otec Bobby, matka Sherilyn a malá dcera Madyson se už živí nenašli, jejich mrtvoly namísto toho vyvolaly další otázky.


Podlomené zdraví i uvažování

To, že měla rodina problémy, bylo zřejmé. Otec měl po nehodě potíže se zády, v jejichž důsledku zažíval nesnesitelné bolesti. Matka trpěla bipolární poruchou, kvůli které se u ní střídaly stavy nadšení, apatie, ale i hysterie a domýšlivost. Jako rodina sice vystupovali spořádaně, vědělo se ale, že mezi manželi občas panuje napětí a hádky.

Zmizení a tragický nález

Peněz neměli nazbyt. Přesto, když jednou uprostřed noci bez vysvětlení jako v zatemnění smyslů odjeli ze svého domu, vzali s sebou velké množství peněz, na tři desítky tisíc dolarů. Ty následně spolu s ostatními osobními věcmi, doklady, telefony i svým psem opustili bez zjevného důvodu. Auto bylo nalezeno prázdné, odemčené a bez majitelů. Celé týdny policie pátrala, rodinu však nenašla. Až na sklonku roku 2013 byla nedaleko místa, kde se odstavený automobil našel, nalezena těla v pokročilé fázi rozkladu. Potvrdilo se, že se jedná o pohřešované.

Související:  Kazašskou vesnici děsí duch. Před postavou u silnice prchla i policie

Na půdě žijí duchové

Policie tak znovu rozjela pátrání. Už dříve prohledala rodinný dům. Našla tam divné věci. Předměty rituálního charakteru, stejně jako výtisk satanské bible nasvědčovaly tomu, že si zřejmě zahrávali s okultismem.


Následné výslechy jen potvrdily, že se v domě měly odehrávat zvláštní věci. Otec byl prý přesvědčen o tom, že na jejich půdě žijí zlí duchové, které sem snad přizvala Sherilyn četbou oné zapovězené knihy. Její příbuzní pak nevyvrátili fakt, že se oba mohli stát členy jakési prapodivné sekty. Hromadně se pak věřilo, že manželé experimentovali s drogami, pod jejichž vlivem se začínali měnit.

Ani nové vyšetřování nepřineslo žádné uspokojivé výsledky. Vzhledem ke stavu mrtvol nešlo ani zjistit přesný důvod úmrtí. A tak znovu došlo k zastavení vyšetřování pro nedostatek důkazů. Tak tomu zůstalo až do dnešních dnů.

Poslední známá fotografie Madyson Jamisonové:

Drogy a šálení smyslů

Přesto, že případ zůstává založen ve složce „neobjasněné“, vzniklo mnoho teorií o tom, co se rodině mohlo stát. Příběh se samozřejmě téměř okamžitě stal senzací s podtextem zlých sil a nadpřirozených okolností. Dle této hypotézy měli z domu utéct právě kvůli paranormální aktivitě. Objevily se ale i dohady na poli racionální logiky. Že by vražda či sebevražda?

Obchod s drogami i jejich užívání nabízí vcelku smysluplnou variantu. Páru chyběly peníze, protože byli oba rodiče nemocní a nezaměstnaní. Příležitostný prodej drog i úleva od tíhy okolností skrze jejich konzumaci se jim mohly jevit jako dočasné řešení. A mnohé by to vysvětlilo.

Už to, proč manželé vypadali tak nějak „mimo sebe“ během noční přípravy na odjezd, jak ukázal kamerový záznam. Chvílemi jen stáli a koukali do prázdna, nemluvili, chovali se jako roboti. Jejich následný, nikomu neoznámený odjezd do divočiny se značným obnosem peněz, které dle známých nemohli vydělat nijak poctivě, vzhledem ke svým omezením, pak mohl znamenat další drogový kšeft. Něco se asi pokazilo, možná, že už manželé chtěli s nelegální činností skončit, jenže věděli příliš moc. To by byla vražda kvůli drogám, kde byla šestiletá Madyson jen nevinnou obětí v nevydařeném plánu svých rodičů.

Kamerový záznam rodinné přípravy na odjezd:

Teorie bez záruky

Slovo „možná“ je zde ale zcela klíčové, protože co za celé roky neprokázala policie, o tom se my můžeme jen nejistě domýšlet. Pracovalo se s mnoha scénáři, a tak se prošetřovala nevěra, rozchod, náhodné zabití i výbušnost a nedobrá pověst Bobbyho otce. Mezi laiky však nadále zůstává populární varianta, že rodina měla co do činění se zlými silami.

Zdroje: Twitter@crime & unsolved, YouTube@L Ryuzaki


Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata spjatá s historií, urbexem, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *